Programa de projeccions Festival Internacional de Cinema Amor i Esperança
Del 6 al 10 de setembre de 2022

Per fi, tenim la nostra programació final de projeccions per compartir amb vosaltres! Hem treballat dur per fer el millor horari possible per a tothom, però tingueu en compte que tenim dies complets de projeccions de 10:00 a 22:00. Això serà fantàstic, així que recolzem-nos els uns als altres i mirem tantes pel·lícules com puguem! Per això veniu, no?

Ja no es permeten canvis en l'horari! Gràcies!

 

Podeu descarregar-vos el calendari de projeccions del Festival Internacional de Cinema Amor i Esperança - Barcelona (L'HIFF) a l'enllaç següent

DESCARREGA ARA!

SCHEDULE SALA AQUARELLA

L'HIFF - PARALLEL EVENTS
Sep 6 - 10 2022

MONDAY 5 SEP / LUNES 5 SEP

HOTEL CATALONIA BARCELONA PLAZA
Pl. Espanya, 6-8, 08014, Barcelona
Subway/Metro: L1 (red/roja), L3 (green/verde), station/parada: Pl.Espanya

 

  • Early Pick up Badges and Welcome Kit - Meet L’HIFF Team - 9:00 - 11:00 pm


 

TUESDAY 6 SEP / MARTES 6 SEP

CINEMA MALDÀ
Carrer del Pi, 5, 08002 Barcelona

Subway/Metro: L3 (green/verde), station/parada: Liceu

 

  • OPENING CEREMONY 6:00 pm

  • Opening Film: SARA, LA FUERZA DEL MAR Dir.


WEDNESDAY 7 SEP / MIERCOLES 7 SEP

SALA - TEATRO AQUARELLA
Gran Via de les Corts Catalanes, 572, 08011 Barcelona

Subway/Metro: L1 (red/roja) station/parada: Urgell - L1 (red/roja) / L2 (purple/lila), station/parada: Universitat. 

 

  • WRITERS´ PANEL (English) - 2:00 pm

  • ACTORS & ACTRESS´S PANEL (English) - 3:00 pm

  • DIRECTOR´S PANEL 1 (English) - 4:00 pm

  • DIRECTOR'S PANEL 1 (Spanish) - 8:30 pm


 

THURSDAY 8 SEP / JUEVES 8 SEP

SALA - TEATRO AQUARELLA
Gran Via de les Corts Catalanes, 572, 08011 Barcelona

Subway/Metro: L1 (red/roja) station/parada: Urgell - L1 (red/roja) / L2 (purple/lila), station/parada: Universitat. 

 

  • FLORA CHENG´S MASTERCLASS - 12:30 pm
    Film Scoring in Post-Production (English) 

 

  • SCOTT SIMPSON´S MASTERCLASS - 1:45 pm

      Screenwriting Workshop (English)

 

  • FATIMA VILÀ´S (FX ANIMATION) MASTERCLASS - 5:00 pm

      Visual effects for a cinema without limits (Spanish)

 

  • DIRECTOR'S PANEL Nº2 (ENGLISH) - 8:00 pm



 

FRIDAY 9 SEP / VIERNES 9 SEP

SALA - TEATRO AQUARELLA
Gran Via de les Corts Catalanes, 572, 08011 Barcelona

Subway/Metro: L1 (red/roja) station/parada: Urgell - L1 (red/roja) / L2 (purple/lila), station/parada: Universitat. 

 

  • FILMMAKER’S LUNCH - Restaurant/Restaurante: El Drac de Sant Jordi (Plaça de Sant Josep Oriol, 3, 08002 Barcelona). Price/Precio: 12€/per. Time/Hora: 1:00 pm. Book it with L’HIFF Team

  • HAPPY HOUR (FILMMAKER GET TOGETHER) from 10:30pm to 12am (Drink as much as you want)

      (open doors from 9:30pm) 20 €/pers.

      Best Sangria in Town + Beer + Wine + Catalan Cava


 

SATURDAY 10 / SÁBADO 10 

 

GALA DINNER 

PICK UP: 6:00 pm  

Catalonia Barcelona Plaza 4* - 

Plaça d'Espanya, 6-8, 08014 Barcelona

 

DESTINATION:

HOTEL TERMES MONTBRIO 

Carretera T310 Km 10.5 | 43340 Montbrió del Camp Tarragona

 

RETURN:

0:00 am

HOTEL TERMES MONTBRIO

Carretera T310 Km 10.5 | 43340 Montbrió del Camp Tarragona

 

DESTINATION:

Catalonia Barcelona Plaza 4* - 

Plaça d'Espanya, 6-8, 08014 Barcelona 

Schedule ONLINE Love & Hope International Film Festival
Sep 6 - 10 2022

DAY 1 – TUESDAY, SEPTEMBER 6TH (during 24h)

 

  • Unforgotten - Dir. Sujin Kim - United States - 8:00 min - Animation Short Film

  • A Rain In The Summer - Dir. Luisito Lagdameo Ignacio - Philippines - 1:54:24 min - Feature Film

  • Embrace - Dir. Jacquile Kambo - Canada - 4:30 min - Animation Short Film

  • Wither - Nicolette Axiak -  Australia - 3:20 min - Animation Short Film

  • We Paid Let Us In! The Legend of Abstract Mindstate - Dir. Trizonna McClendon - United States -01:27:07 min - Documentary Feature Film

  • Cloud of Witnesses - Dir. Kevin Strickland - United States -  4:38 min - Documentary Short Film

  • Argent Glass - Dir. Katsuyuki Nakanishi - Japan -  4:02 min - Music video

  • Far Away Man - Dir. William Bryant Allen - Australia - 4:15 min -  Animation Short Film

  • Achilles' Prayer - Dir. Alessandro Magnabosco - United Kingdom - 18:00 min - International Short Film

  • Memories in three colors - Dir.  Argenis Herrera Sánchez - Chile - 13:38 min - International Short Fim

  • One Of Us - Dir. Adrian Burt - Sweden - 5:00 min - International Short Film

  • On / Off - Dir. Nicolas P. Villarreal - Argentina - 7:02 min - Animation short film

  • ​Happy - Dir. Ivan Rodin - Russian Federation - 39:00 min - Documentary Short Film

  • Hoy Te Quiero Probar - Dir. Daniel Prypchan, Christian Barbeitos - Australia -  2:59 min - Music Video 

  • 299.00 (F84.0) - Dir. Víctor Augusto Mendívil - Peru - 5:28 min - Documentary Short Film

  • Robert's rooftop farm - Dir. Alexia Kraft de la Saulx - Spain - 3:56 min- Documentary Short Film

  • Magnetic - Dir. Swann Kébaïli - France - 8:00 min - International Short Film

  • Sideliners - Dir. Tai Campbell - United Kingdom -  7:00 min -  Web Series

  • La raya - Dir. Jose Pedraza Martinez - United Kingdom - 7:00 min - Web Series

 

DAY 2 – WEDNESDAY, SEPTEMBER 7TH (during 24h)

  • Flamboyant - Dir. Aviv Kegen - Israel - 5:31 min - Music Video

  • ALBACORE - Dir. Nick Everhart - United States 13:53 min - International Short Film

  • Do you have a wish? - Dir. Olga Mikhaleva - Russian Federation - 14:39 min - Animation Short Film

  • ​SymBionic - Dir. Jack Tenbusch - United States -  6:02 min - Animation Short Film

  • Alledoags - Dir. Moze Mertens - Netherlands - 1:51 min - Animation Short Film

  • Old Friends and Other Days - Dir. Cameron Menzies - United Kingdom - 35:00 min - International Short Film

  • Where Luna Lives - Dir. Aliaksandra Markava - Belarus - 01:25:29 min -  International Short Film

  • Breakdown at 238 Hypatia - Dir. Andrew Bugenis - United States - 19:07 min -  International Short Film

  • ​The Girl From Gaza - Dir. Nicolas Aujula - United Kingdom -  Documentary Short Film - 20:00 min

  • Black Flag - Dir. Dor Ohayon - Israel -  13:46 min - International Short Film

  • Cosmic Storm - Dir. Tane McClure, Sandra Stenzel - United States -  3:41 min - Music Video 

  • The night clubbers - Dir. Matthew James Thomas - United States - 15:55 min - International Short Film

  • June - Dir. Dwayne Cameron - New Zealand - 14:54 min - International Short Film 

  • Las Posadas - Dir. Patricia Vonne - United States - 3:49 min - Music video

  • The Nicoyan Secret - Dir. Jenny Luisa Barruol -  France -   20:00min - Documentary Short Film

  • It´s alright, albright - Dir. James Nevada - United States - 13:00 min -  International Short Film

  • Hunny / Bunny - Dir. Jayden Barrial - United States - 5:52 min -  Documentary Short Film

  • Making Marks - Dir. Kevin Strickland - United States - 5:47 min - Documentary Short Film 

  • Roses in the Night - Dir. Pencho Kunchev - Bulgaria - 10:00 min - Animation Short Film

  • When You Are old - Dir. Ren Yang -  Taiwan - 29:58 min - International Short Film

DAY 3 – THURSDAY, SEPTEMBER 8TH (during 24h)

  • Fragmentstein (Dissous Frankenstein) - Dir. Robert Mizaki - United States - 01:07:04 -  Horror Feature Film

  • Timber - Dir. Viktor Alsbjer - Sweden - 14:59 min - International Short Film

  • LA VOZ - Dir. Carlos Arenal - Spain - 21:54 - Spanish Short Film

  • Mara: The Seal Wife - Dir. Uisdean Murray - United Kingdom - 39:59 min - International Short Film

  • NANNY - Dir.Dani Zarandieta - Spain - 6:34 min -  Spanish Short Film

  • Mothering Sunday - Dir. Liv McClymont - New Zealand -  7:22 min - Horror Short Films

  • Tokyo Rain - Dir.  Michel Wild, Robert Schneider - Switzerland - 12:00 min - International Short Film

  • They Don't Cast Shadows - Dir. Melissa Goad - United States - 01:50:00 min - Feature Film

  • A Lovely Death - Dir. Miguel del Campo - United States - 7:16 min -  International Short Film

  • SEA LIGHT - Dir. John Doe - Spain - 14:46 min - Spanish Short Film

  • ​Mirrors and Windows - Dir. Hernan Moreno - Canada -  9:10 min - International Short Film

  • THE WORLD'S BEST FILM - Dir. Joshua Belinfante - Australia - 01:29:00 min - Feature Film

  • Land of the Haunted Dolls - Dir. Susan Lien Whigham -  United States -  18:23 min - Horror short film

  • Downstairs - Dir. Christopher Aaron - Austria - 17:52 min -  International Short Film

  • Diana Web Series Episodes 1 & 2 - Dir. Peter Koevari - Australia - 12:52 min - International Short Film

  • Soulmates - Dir. Manya Gadhok - United States - 13:31 min - International Short Film

  • Verona - Dir. Ane Siderman - Brazil - 01:34:50 min - Feature Film

DAY 4 – FRIDAY, SEPTEMBER 9TH (during 24h)

  • Avocado - Dir. Casey de Fremery - United States - 7:20 min - International Short Film

  • Don't Text Your Ex - Dir. Jo Güstin - Canada - 13:52 - LGBQT Short Films

  • Grandchild - Dir. Claudio Steinberg - Israel -  12:52 min - LGBQT Short Films

  • Letters to Axél - Dir. Miles Adonay Lopez - United States -  23:30 min -  LGBQT Short Films

  • Shall We Talk? - Dir. Katya Mikheeva - Australia - 5 min - LGBQT Short Films

  • The Night Clubbers - Dir. Matthew James Thomas - United States - 15:55 min -  International Short Film

  • TIGER MOM - Dir. Wei Zhang - China - 01:27:13 min -  Feature Film

  • Yellow Polka Dot - Dir. Tin Nguyen - United States - 17:40 min - LGBQT Short Films

  • Josefina - Dir. Nadia Flamenco - United States - 5:00 min - International Short Film

  • ELO & FLO - Dir. Mia Martinez - Canada - 8:33 min - LGBQT Short Films

  • The Living Sea - Dir. Ema Poposka - Hong Kong - 15:00 min - Documentary Short Film

  • Harmoni Healing together - Dir. Erminia Colucci - Indonesia - 01:38:05 min - Documentary Feature Film

  • On Command Revisited - Dir. Maria Fe Picar - United States - 14:20 min -  American Short Film

  • In a whole new way - Dir. Jonathan Fisher - United States - 31:06 min - Documentary Short Film

  • My Friend Alpaca - Dir. Maxim Balter - Ukraine - 5:30 min - International Short Film

  • Plan LMNOP - Dir. Halima Lucas -  United States - 6:00 min - International Short Film

  • ​The Bar - Dir. Michael Alexander McDougall - Indonesia - 24:56 min - International Short Film

  • Close to the Edge - Dir. Arne Duppler - Iceland - 30:00 min - International Short Film

  • ​When You Are old - Dir. Ren Yang - Taiwan -  29:58 min - International Short Film